Čtvrtek, 03 Listopad 2011 00:59
PDF Tisk Email

MČR v duatlonu

V sobotu 18.září se v Janově u Hřenska, v krásném prostředí Českého Švýcarska, uskutečnilo
Mistrovství ČR v duatlonu. Běžecké a cyklistické tratě svou náročností prověřily každého účastníka.
Běh se odehrával v lesích okolo Janova a cyklistika na plně uzavřené trati mezi vesnicemi Janov-Růžová-
Arnoltice-Bynovec. Na startu mistrovského závodu se objevili
i dva členové Glassman TT Teplice Petr Veselý
a Miroslav Veselý. Ve stejný termín
se konalo několik dalších duatlonových závodů, a proto ve všech kategoriích
dohromady startovalo pouze 26 závodníků. Hlavní závod odstartoval 45 minut po poledni a na všechny účastníky
čekaly tratě o délkách 10 km běhu, 44 km cyklistiky a na závěr dalších 5 km
po svých.
Od prvního běhu si čelo závodu hlídal Martin Věžník, který spolu s Petrem Minaříkem všem utekl a i na cyklistice
společně navyšovali náskok. Po sesednutí z kola Věžník nasadil drtivé tempo a jasně se stal mistrem
České republiky v duatlonu pro rok 2010. Druhý do cíle doběhl Minařík a třetí Tomáš Řenč. Jako první „Glassman“
se v cíli objevil
na 7. místě Miroslav Veselý, který tímto výkonem získal druhé místo v kategorii 40-49 let za Alešem
Zajícem. V druhém běhu se soupeři hodně přiblížil, a po 2 a půl hodinách strávených na trati za ním zaostal pouhých
23 vteřin. Na 9. místě dokončil Petr Veselý,
který doplatil na slabší první běh. Celou cyklistiku odjel sám, bez
možnosti spolupráce,
ale překonal myšlenky na odstoupení ze závodu a cílem proběhl. Cyklistiku zajel stejně
rychle jako skupiny před ním, což při pocitech na trati vůbec neočekával a v kategorii
20-29 let nakonec obsadil
4. místo. Pořadatelé připravili dostatek věcných cen, takže každý finišující si ze závodu odnesl vzpomínku v podobě
dárku. Janovským duatlonem „Glassmani“ zakončili sezónu 2010. Teď je čeká odpočinek a následně příprava na další rok.

Mosazný muž

Glassman triatlon

V sobotu se v Oldřichově na Barboře konal poslední čtvrtý závod Severočeského triatlonového poháru
„Glassman triatlon“ (0,7 km plavání; 31 km cyklistika; 6,4 km běh).
V závodě, který je známý svou
pohodovou atmosférou se rozhodovalo o vítězích Severočeského triatlonového poháru. I přes deštivé
a chladné počasí se na startu sešlo
50 závodníků. Po plavání se v čele objevil Petr Veselý, který
však o svůj solidní náskok
přišel chybou na konci plavecké části. Těsně za ním společně vylézala
čtyřčlenná skupina,
ve které nechyběli F.Zouhar ani první žena P.Vachulková. Na začátku 2. cyklistického
okruhu musel P.Veselý ze závodu kvůli defektu odstoupit a na prvním místě se tak osamostatnil F.Zouhar.
V běžecké části si F. Zouhar první místo nenechal vzít a zvítězil potřetí v řadě.
Na běhu se značně dotahoval
M.Veselý, ale jeho ztráta 2,5 minuty po kole byla téměř neseběhnutelná. Na druhém místě v absolutním
pořadí tedy dokončil vítěz kategorie veteránů nad 45 let M.Veselý, 3. doběhl M.Háša a 4. J. Weber – celkový vítěz
SVČTP pro rok 2010.
V kategorii mužů nad 60 let zvítězil další „Glassman“ D. Olah. Mezi ženami
se z vítězství radovala P.Vachulková před I.Vodseďálkovou.
Glassman triatlon je závodem
pro výkonnostní ale hlavně také pro rekreační sportovce. Po skončení závodu
proběhlo vyhlášení výsledků a pěkná cena zbyla skoro na každého účastníka. Celkovým vítězem
Severočeského triatlonového poháru se stal Jan Weber s počtem 288 bodů. Mezi veterány opět zvítězil
Miroslav Veselý a vítězkou žen se stala Jana Vápeníková.

Výsledky:

muži- 1. F. Zouhar (Glassman TT Teplice) 1:28:34 hod.

Konečné výsledky Severočeského triatlonového poháru:

muži- 1. J. Weber (K-3atlon team Litvínov) 288 bodů.
          2. P.Rouček (DC Team) 267 b.
          3. F. Zouhar (Glassman TT Teplice) 263 b.

muži nad 45 let- 1. M. Veselý (Glassman TT Teplice) 300 b.
                         2. M.Žítek (Potápěči UHLOMOST) 279 b.
                         3. M.Vopat (TJ Slavie Chomutov) 270 b.

muži nad 60 let- 1. D.Olah (Glassman TT Teplice) 300 b.
                         2. D.Zelenák (Glassman TT Teplice) 290 b.
                         3. J.Havlátko (Spona Teplice) 279 b.

ženy- 1. J.Vápeníková (Chironax Dental servis- Ústí n. L.) 283 b.
          2. L.Susserová (Glassman TT Teplice) 271 b.
          3. A.Vrátná (Lokomotiva Teplice) 269 b.

M.Veselý zvítězil i v Olomouci

Čtrnáct dní po zisku mistra ČR v dlouhém triatlonu v Otrokovicích se Mirek Veselý vrátil na Moravu,
tentokrát do Olomouce, aby se svým synem Petrem hájili barvy Glassman TT Teplice na jedné z největších
triatlonových akcí u nás. Na start triatlonu „Grafiman“ o objemech 1,9km plavání, 90km cyklistiky a 21,1km
běhu se postavilo 176 startujících z několika zemí. Mirek Veselý skončil 16. a svou kategorii 45-49let vyhrál
o více než půl hodiny, Petr doběhl 38., v kategorii do 24let byl 9. „Nádherný závod, velmi pěkné prostředí, ale
šílené vedro. V takových podmínkách si to protrpí asi každý, start byl v 11 hodin. Vzhledem k podmínkám se
mi podařilo optimálně rozložit síly a to byla cesta k úspěchu. Petra postihla velká krize a mě bylo hrozně,
když jsem ho zrovna předbíhal. Dokázal se však dát dohromady a dokončit. Třicet dalších to nedokázalo
a cíle se nedočkalo. Jsem na něj pyšný“, řekl nám M.Veselý. V silné konkurenci se prosadili dva naši nejlepší
triatleti na dlouhých tratích. Zvítězil Petr Vabroušek před Martinem Matulou, v ženách Petra Krejčová.

Obhájil titul z Teplic

Mirek Veselý opět uspěl v závodě železných mužů

Jediný zástupce Glassman TT Teplice se v sobotu postavil na start MČR
v dlouhém triatlonu v Otrokovicích. Tratě 3,8km plavání, 180km cyklistiky
a 42,2km běhu zvládl v čase10:14:59hod a získal tak titul mistra ČR v kategorii
45-49let. V téměř 160-ti členném startovním poli to znamenalo 16.místo.
„Závod to byl nesmírně těžký. Oproti loňskému šampionátu u nás v Teplicích(8 stupňů, déšť)
bylo tady úmorné vedro, na kole navíc silný vítr. Jsem rád, že se mi podařila premiéra v novém
oddílovém dresu a pro Glassmany vybojovat další titul,“ říká M.Veselý. V závodě dominoval
fenomén mezi železnými muži Petr Vabroušek, který zvítězil ve fantastickém čase 8:41:00hod.
Závod žen vyhrála Jana Candrová časem 10:27:15hod.