Pátek, 31 Srpen 2012 03:24
PDF Tisk Email

Veselý: Vyhrál jsem, protože jsem se nepřezul

Petr Veselý. Autor: DENÍK/Rudolf Hoffmann

Povrly - Jubilejním vítězem Mosazného muže 25. ročníku Velké ceny Povrlů v malém triatlonu se stal Petr Veselý, člen klubu Glassman TT Teplice, který porazil řadu zkušených závodníků, a stal se tak první srpnovou sportovní hvězdou víkendu. Na závodu v Povrlech nebyl žádným nováčkem. „Do Povrlů jezdím od svých juniorských začátků, byl jsem zde už popáté. Loni jsem musel závod vynechat, předloni jsem zde ale vyhrál," prozradil dvaadvacetiletý triatlonista, který v Povrlech už v roce 2009 slavil prvenství v kategorii juniorů.

Průběh závodu nebyl pro pozdějšího vítěze jednoznačný, po plavání i cyklistické části byl ještě v závěsu za vedoucími borci. „Z vody
šla skupina asi sedmi lidí pohromadě, na kole jsem si hlídal čelo, jeden soupeř ovšem ujel. Druhé depo jsem měl rychlé a vybíhal jsem už na první pozici. Kolo jsem totiž jel na klipsny v maratónkách a odpadlo přezouvání. Závěr běhu byl velmi těžký, Daňko se na mě dotahoval," přiznal Petr Veselý a zhluboka si oddechl.

Triatlonové sprinty, jako je ten v Povrlech, nejsou hlavní náplní jeho sportovní činnosti, cíle má teplický triatlonista mnohem vyšší.

V žebříčku Českého poháru v olympijském triatlonu mám zatím započítané dva závody, před čtrnácti dny jsem byl dvacátý v Mělníku. Reálné by bylo asi celkové patnácté místo, na to musím udělat do konce sezony ještě jeden kvalitní výsledek. Přípravou bude příští týden půlželezňák v Doksech, tam se čeká velká a početná konkurence včetně Vabrouška," plánuje si teplický sportovec, nyní student pedagogické fakulty liberecké univerzity.

V Liberci jsou tréninkové možnosti výborné pro vše, co náš pestrý sport potřebuje. Z jara jsem ovšem kvůli škole trochu vynechával, takže mám jen čtyři závodní starty. Ale před závěrečným ročníkem studia se do toho ještě opřu," je odhodlán Petr Veselý, 25. vítěz triatlonu Mosazný muž.

Zpracoval Rudolf Hoffmann

Trias short triatlon v novém

Ve Světci u Bíliny se v sobotu konal již 17. ročník Trias triatlonu. Pořadatelé z Glassman TT Teplice museli kvůli hustotě silničního provozu závod přesunout z Krupky, kde se konalo předchozích 16 ročníků, do krásného prostředí zrekultivovaných výsypek u vodní nádrže Márinka. Závod se uskutečnil na tratích 1km plavání, 33km cyklistika a 8km běh. Plavání proběhlo ve dvou okruzích s atraktivním proběhnutím pláže po prvním kole, těžká byla cyklistika, která triatlonisty prověřila rovněž ve dvou okruzích na trati Světec, Hostomice, Bžany, Kostomlaty, Světec a poslední zbytky sil z nich vysálo 8km běhu ve čtyřech okruzích v okolí Márinky. V konkurenci 37 účastníků zvítězil Tomáš Mika z Etriatlon teamu, v ženách pak Alena Vrátná z Loko Teplice. Domácí Glassmani se prosadili v kategoriích veteránů, v kat. 45-59let se stal vítězem Miroslav Veselý a v kat. nad 60let Dušan Zelenák. Závod, který proběhl za tropického počasí, se velmi vydařil. Po vyhlášení výsledků, na kterém byli oceněni všichni účastníci, probíhala až do nočních hodin tradiční after party. Obrovský dík patří řediteli závodu Josefu Malinovi, který závodem žije od jeho vzniku a se svým týmem dělá vše pro spokojenost závodníků, ale i diváků, kterých se u Márinky sešlo poměrně dost. Závod byl zároveň prvním podnikem Triatlonového poháru Ústeckého kraje. Těmi dalšími budou 4.8 Mosazný muž v Povrlech, 25.8 Glassman triatlon na Barboře v Oldřichově a 1.9 Xterra Krušnoman v Litvínově.